Epoxy UV 100

Epoxy UV 100 – Uv- védett, átlátszó, sokoldalúan felhasználható epoxigyanta

Felhasználási területepoxy uv 100
Beltéri nem sárguló epoxigyanta kötőanyag dekor-kavics vagy színes kvarcbevonatra, mint a chipsszes bevonat rögzítéséhez.

Termék tulajdonságok
Átlátszó, uv-védelemmel ellátott, kétkomponensű, folyékony epoxi gyanta biszfenol A-/F alapú:
– nem sárgul
– alacsony viszkozitású
– lágyítószer mentes
– nonil-és alkilfenol mentes
– mechanikailag terhelhető

Alapfelület
Az előkészített, bevonandó felületnek szilárdnak, teherbírónak laza részektől mentesnek kell lenni, olaj, por, zsír, gumikopás maradéktól mentesnek, és egyéb leválasztó szerként ható anyag nem lehet rajta. A rendszerből adódó alapfelület követelményeknek meg felelni.

Az alapfelület előkészítése
A felületet megfelelő művelettel elő kell készíteni, hogy a követelményeknek megfeleljen, mint pl. golyószórással vagy gyémántfejes csiszolással. Az alapfelület kitöréseit és hibahelyeit Remmers PCC –betonjavító ill. Remmers EP-epoxi habarccsal kell kijavítani.

Az Epoxy UV 100 előkészítése
Bádog göngyöleg:
A térhálósító, ”B” komponenst maradéktalanul hozzáadjuk az ”A” komponenshez és teljesen átkeverjük az anyagot lassan forgó elektromos keverővel (kb. 300-400 ford./perc) majd másik előkészített edénybe átöntjük, és ismét alaposan átkeverjük.
Többkamrás tasak:
Az összefogó csomagolást a bevágásnál felnyitjuk és a színtelen többkamrás tasakot kivesszük. A kétkomponenses tasak elválasztó rúdját eltávolítjuk. Mindkét komponenst erős nyomkodással öszszekeverjük (kb. 60 másodperc). A kész keveréket közvetlenül az előkészített felületre öntjük és megfelelő eszközzel elterítjük. Töltött rendszernél a megfelelő mennyiségű töltőanyagot lassú keverés mellett adagoljuk az epoxigyanta keverékhez és alaposan át kell keverni az anyagot.

Feldolgozási tudnivalók
A feldolgozási műveleteknél a megfelelő védőfelszerelésre ügyelni kell (lsd. az egyéni védő-felszerelések részt is)
Felhordás:
Az alkalmazástól függően az Epoxy UV 100 gyantát elterítjük egy gumilehúzóval, fogazott gumilehúzóval, fogazott raklival epoxihengerrel.
Várakozási idő:
A munkafázisok között a várakozás 20 0C-nál min. 12 óra és max. 2 nap lehetséges. 48 órán túli várakozásnál, az utolsó réteget tűziszárított homokkal meg kell szórni. A megadott idő, magasabb hőmérsékleten csökken, alacso-nyabb hőmérsékletnél hosszabb.
Feldolgozási hőmérséklet:
Az alapfelület és a környezeti levegő hőmérséklete nem lehet alacsonyabb min. + 12 0C-nál, és magasabb max. + 30 0C-nál. A levegő relatív légnedvessége nem lehet 80%-nál több. A harmatponti hőmérséklet legalább 3 0C alacso-nyabbnak kell lenni, mint a bevo-nandó alap mért felületi hőmérsék-letének.
Száradási idő:
20 0C-nál és 60 % rel. légnedvességnél, járható 1 nap múlva, mechanikailag terhelhető 3 nap múl-va, teljesen terhelhető 7 nap múlva. Alacsonyabb hőmérsékletnél ennek megfelelően ez hosszabb. A keményedési időszak folyamán (kb. 24 óra, 200C-nál) a felhordott Epoxy Uv 100 anyagot nedvességtől védeni kell, mert felületi problémák és tapadáscsökkenések jelentkezhetnek.

Alkalmazási példák
Stabil epoxigyanta habarcs:
Az 1:5 súlyarányban töltött anyagot egy simítókanállal el kell teríteni és simítani.
Anyagszükséglet mm-enként : kb. 0,3 kg/m2 epoxigyanta és 1,55 kg/m2 Remmers Ceramic 20/30.
Dekor -kavics bevonat:
Az 1:12,5 súlyarányban töltött anyagot egy simítókanállal el kell teríteni és többszöri simítással tömöriteni. Anyagszükséglet mm-enként : kb. 0,12 kg/m2 epoxigyan-ta és 1,55 kg/m2 Remmers Ceramic 20/30.
Teljes felületen chip-pel beszórt bevonat rögzítése:
A keveréket a felületre fel kell hordani, és egy megfelelő eszközzel, pl. egy gumilehúzóval el kell teríteni és végűé egy epoxi hengerrel utóhengerelni. Tócsaképződéseket kerülni kell.
Anyagszükséglet kb. 0,50-0,80 kg/m2.
Amennyiben egy sima bevonat a cél, akkor az Epoxy UV 100 anyagot több rétegben is fel lehet hordani és szükség esetén felületzárás is kellhet.
Átlátszó bevonat:
Az Epoxy UV 100 anyagot az előkészített, megfelelő Remmers bevonatra kell fel-hordani és eloszlatni megfelelő eszközzel, pl. fogazott simítóval vagy fogazott raklival. Végül egy tüskés hengerrel (fém) át kell dolgozni. A kikeményedése után feltétlenül le kell zárni PUR Top M Plus fedővel. Alternatív alapfelület vagy rendszerelemek alkalmasságát meg kell vizsgálni.
Anyagszükséglet: kb. 1,5 kg/m2 kötőanyag.

Ha tetszett, ossza meg másokkal is: