StoPox TEP Multi Top

StoPox TEP Multi Top – EP parkolóház-bevonat fokozott igénybevételekhez, minősített felületvédelmi rendszerek komponense bel- és kültérben

A StoPox TEP MultiTop alkalmazási területestopox tep multi top
• bel- és kültérben
• padlófelületek járművel igénybe vehető, repedésáthidaló bevonataként parkolóházakban és mélygarázsokban
• az OS 11a.5 és StoCretec OS 11b.5 minősített parkolóházi felületvédelmi rendszerek repedésáthidaló rétege
• az eUt 07.04.13 / 2011 szabvány szerinti B-5 bevonat
Tulajdonságok
• olajokkal és üzemanyagokkal szemben ellenálló
• nagy kopásállóság
• dinamikusan repedésáthidaló
Sajátosságok/megjegyzések
• a termék megfelel az EN 1504-2 szabványnak
• a termék megfelel az EN 13813 szabványnak
Aljzat
Követelmények
Az aljzat legyen száraz, teherbíró, és ne tartalmazzon elválasztható hatású, idegen anyagokat. A nem megfelelő szilárdságú laza, málló  részeket, szennyeződéseket valamint a cementtejet el kell távolítani. Cementkötésű aljzatokkal szemben támasztott követelmények: A német felületvédelmi szabvány DAfStb 2001-10 előírásai szerinti száraznak minősül az aljzat, amennyiben a maradék nedvességtartalma C30/37 betonminőségig nem haladja meg a 4 tömeg% -ot és C35/45 betonminőség esetén nem haladja meg a 3 tömeg% -ot, CM készülékkel mérve. Az aljzat hőmérséklete +12°C-nál magasabb és 3 °C-kal a harmatpont fölött legyen. A tapadó-húzószilárdság átlagos értéke 1,5 N/mm2. A legkisebb megengedett egyedi tapadó-húzószilárdsági érték 1,0 N/mm2.
Előkészületek
Az aljzat előkészítése rendszerint mechanikus eljárással, pl. acélgolyós szemcseszórással, marással történik, majd a felületet ipari porszívóval
portalanítani kell.
Keverési arány
A komponens : B komponens = 100,0 : 22,2 tömegrész
Keverés
Az előírt keverési arányoknak megfelelően szállított A és B komponenst az alábbiak szerint kell összekeverni: az A komponenst felverni, majd maradéktalanul hozzá kell adni B komponenst. Lassú fordulatú keverőszárral (max. 300 ford./perc) alaposan összekeverni, míg homogén, csomómentes massza keletkezik. A StoPox TEP Multi Top anyagot az edény oldaláról és aljáról is alaposan fel kell keverni, hogy a térhálósító egyenletesen oszoljon el. Keverje legalább 3 percig. A keverés után át kell tölteni egy tiszta edénybe, és ismét át kell keverni. Nem szabad a szállító edényből dolgozni! Az egyes komponensek hőmérséklete keveréskor legalább +15ºC legyen
Anyagszükséglet
Úszórétegként 2,3-2,5 kg/m2
Kopórétegként 1,9 kg/m2
A StoPox TEP Multi Top anyagszükséglete függ többek között a felhordás módjától, az aljzat állapotától és a konzisztenciától. A megadott felhasználási értékek csak tájékoztató jellegűek. Az anyagszükséglet pontos értékét építményenként egyedileg kell, illetve lehet meghatározni.
Rétegfelépítés
Repedésáthidaló, kétrétegű felépítés (OS 11a):
1. Az alapfelület előkészítése
2. Alapozás StoPox GH 530
3. Úszóréteg StoPox TEP Multi Top
4. Fedő- és kopóréteg StoPox TEP Multi Top
5. Fedőlezárás StoPox DV 100
Repedésáthidaló, egyrétegű felépítés (OS 11b):
1. Az alapfelület előkészítése
2. Alapozás StoPox GH 530
3. Úszó- és kopóréteg StoPox TEP Multi Top, egy rétegben
4. Fedőlezárás StoPox DV 100
Kivitelezés
Repedésáthidaló, kétrétegű felépítés (OS 11a):
1. Az alapfelület előkészítése
2. Alapozás
A bekevert alapozót gumi lehúzóval kell felvinni az előkészített alapfelületre, majd utánhengerléssel egyenletesen el kell osztani. A tócsaképződést el kell kerülni. 0,5 mm-nél nagyobb érdességi mélység esetén glettelést javasolunk. A még friss StoPox GH 530 alapozót be kell szórni 0,3 – 0,8 mm-es tűziszárított kvarchomokkal. Anyagszükséglet: StoPox GH 530 kb. 0,3 – 0,4 kg/m², az alapfelület érdességétől függően Beszórás tűziszárított, 0,3 – 0,8 mm-es kvarchomokkal: kb. 0,5 – 1,0 kg/m² Figyelem: Nem kell túlszórni, hanem csak úgy, hogy szemcse szemcse mellett legyen. A nem lekötött kvarchomokot az alapozás felvitele után egy nappal el kell távolítani.
3. Repedésáthidaló közbenső réteg (hwO)
A bekevert StoPox TEP Multi Top-ot töltetlenül, úszórétegként kell fogazott rákellell a kívánt, de min. 1,5 mm rétegvastagságban felhordani, majd keresztirányban tüskéshengerrel légteleníteni. Anyagszükséglet: StoPox TEP Multi Top kb. 1,3 kg/m² 1 mm rétegvastagsághoz Tudnivaló: Ha az OS 11a.5 rendszerben készített közbenső rétegre a frissen felvitt kopóréteg beszórásához vagy tüskés hengerrel végzett légtelenítéséhez rá kell lépni, akkor a membrán sérülésének elkerülése érdekében tompa tüskékkel ellátott szögescipő vagy szöges talp (pl. Polyplan Nagelsohlen stumpf 3800 S) használata javasolt.
4. Fedő- és kopóréteg
Kb. 12 óra, de max. 24 óra várakozási idő eltelte után a kívánt rétegvastagságban fel kell hordani az 1,0 súlyrész StoPox TEP Multi Top-ból és 0,2 súlyrész 0,1 – 0,5 mm-es tűziszárított kvarchomokból álló önterülő habarcsot. Ezután a teljes felületet túl kell szórni 0,6 – 1,2 mm-es tűziszárított kvarchomokkal. Nagyobb terhelésnek kitett felületeknél megfelelő szemcsenagyságú Durop-pal vagy RöhrigGranit-tal történő beszórást javasolunk. Anyagszükséglet: StoPox TEP Multi Top kb. 1,05 kg/m² 1 mm rétegvastagsághoz 0,1 – 0,5 mm szemcseméretű tűzi szárítású kvarchomok: kb. 0,55 kg/m² 1 mm rétegvastagsághoz
Beszórás 0,6 – 1,2 mm-es tűziszárított kvarchomokkal: kb. 3,5 kg/m²
Beszórás tűziszárított gránitzúzalékkal/duroppal: kb. 4-5 kg/m²
5. Fedőlezárás:
A felesleges beszóró szemcsék lesöprése után a StoPox DV 100-zal történő fedőlezárás következik. Felhordás gumi lehúzóval és utánhengerlés rövid szálú hengerrel, keresztirányban (lásd az adott műszaki ismertetőket). Anyagszükséglet: kb. 0,6 – 1,0 kg/m², a beszórástól függően.
A StoCretec OS 11a.5, ill. StoCretec OS 11b.5 felületvédelmi rendszer anyagszükségleti mennyiségei és alkalmazási adatai a DIN V 18026 megfelelőségi tanúsítványában lévő kivitelezési utasításban (A függelék) találhatók.
Repedésáthidaló, egyrétegű felépítés (OS 11b):
1. Az alapfelület előkészítése
2. Alapozás
A bekevert alapozót gumi lehúzóval kell felvinni az előkészített alapfelületre, majd utánhengerléssel egyenletesen el kell osztani. A tócsaképződést el kell kerülni. 0,5 mm-nél nagyobb érdességi mélység esetén glettelést javasolunk. A még friss StoPox GH 530 alapozót be kell szórni 0,1 – 0,5 mm-es tűziszárított kvarchomokkal. Anyagszükséglet: StoPox GH 530 kb. 0,4 kg/m², az alapfelület érdességétől függően.
Beszórás 0,3 – 0,8 mm-es tűziszárított kvarchomokkal: kb. 0,5 – 1,0 kg/m²
Figyelem: Nem kell túlszórni, hanem csak úgy, hogy szemcse szemcse mellett legyen. A nem lekötött kvarchomokot az alapozás felvitele után egy nappal el kell távolítani.
3. Úszó és kopóréteg
Kb. 12 (max. 24) óra várakozási időt követően az 1 tömegrész StoPox TEP Multi Top-ból és 0,4 tömegrész 0,3 – 0,8 mm-es tűziszárított kvarchomokból kevert önterülő habarcsot a kívánt vastagságban fel kell hordani a felületre. Ezután a teljes felületet túl kell szórni 0,6 – 1,2 mm-es tűziszárított kvarchomokkal. Nagyobb terhelésnek kitett felületeknél megfelelő szemcsenagyságú Durop-pal vagy Röhrig Granit-tal történő beszórást javasolunk. Anyagszükséglet: StoPox TEP Multi Top kb. 1,05 kg/m² 1 mm rétegvastagsághoz 0,3 – 0,8 mm-es tűziszárított kvarchomok: kb. 0,55 kg/m² 1 mm rétegvastagsághoz. Beszórás 0,3 – 0,8 mm-es tűziszárított kvarchomokkal: kb. 3,5 kg/m².
5. Fedőlezárás
A felesleges beszóró szemcsék lesöprése után a StoPox DV 100-zal történő fedőlezárás következik. Felhordás gumi lehúzóval és utánhengerlés rövid szálú hengerrel, keresztirányban (lásd az adott műszaki ismertetőket). Anyagszükséglet: kb. 0,6 – 1,0 kg/m², a beszórástól függően A StoCretec OS 11a.5, ill. StoCretec OS 11b.5 felületvédelmi rendszer anyagszükségleti mennyiségei és alkalmazási adatai a DIN V 18026 megfelelőségi tanúsítványában lévő kivitelezési utasításban (A függelék) találhatók.
Tudnivaló:
Hátoldali nedvesség hatásának veszélye esetén alternatívaként a RILI SIB DAfStB irányelv szerint bevizsgált StoPox GH 502 alapozó használható az OS 11 rendszerekben. A reaktív gyanták feldolgozására a környezeti hőmérséklet mellett az alapfelület hőmérséklete is döntő hatással van. Alacsony hőmérsékleten mindig lelassulnak a kémiai reakciók! Ennek megfelelően a feldolgozhatósági, átdolgozhatósági és a járhatóságig eltelő idők meghosszabbodnak. Ugyanakkor a növekvő viszkozitás következtében megnő a fajlagos anyagszükséglet is. Magas hőmérséklet esetén a kémiai reakciók felgyorsulnak és a fenti idők nagy mértékben lerövidülnek. Az UV-terhelés hatására fellépő sárgulás nem befolyásolja károsan a műszaki tulajdonságokat. Ezt különösen világos színeknél kell figyelembe venni. A bevonatot érő vegyszerterheléstől függően elszíneződések fordulhatnak elő, de ezek nincsenek káros hatással a bevonat műszaki funkciójára. A különböző gyártási tételek között kis színeltérések lehetnek.

Ha tetszett, ossza meg másokkal is: