StoPur IB 500

StoPur IB 500 – PUR ipari padlóbevonat, viszkoelasztikus (gumirugalmas)

Alkalmazási terület stopur ib 500
• beltéri padlófelületek
• színes bevonat ipari padlók készítéséhez
• cementkötésű aljzatokra
• kemény öntöttaszfalt esztrichekre

Tulajdonságok
• ellenálló
• statikus repedésáthidalás
• viszkoelasztikus
• járható és járművel igénybe vehető felület
• kötés (térhálósodás) közben nedvességre érzékeny

Külső megjelenés
• fényes

Megjegyzések
• A termék megfelel az MSZ EN 1504-2-nek
• A termék megfelel az MSZ EN 13813-nak
Alkalmazástechnika
Aljzat
A betonaljzattal szemben támasztott követelmények:
Az alapfelület legyen szilárd, száraz, tiszta, valamint mentes minden elválasztó jellegű szennyezéstől. A nem megfelelő szilárdságú, laza, málló részeket, szennyeződéseket valamint a cementtejet el kell távolítani. Száraznak minősül az aljzat – a betonminőségtől függően –, amennyiben a maradék nedvességtartalma nem haladja meg a 4 % -ot C30/37 betonminőségig és nem haladja meg a 3 % -ot C35 / 45 betonminőség esetén, CM készülékkel mérve. (A német felületvédelmi szabvány előírásai szerinti követelmény, DAfStb_Rili 2001) Öntöttaszfalt esetén az adalékanyagok 75%-ának szabadon kell lennie. Az aljzat hőmérséklete 10 ºC-nál magasabb és 3 ºC- al a harmatpont fölött legyen. A tapadó-húzószilárdság értéke átlag 1,5 N/mm2 A legkisebb megengedett egyedi tapadó-húzószilárdsági érték 1,0 N/mm2
Aljzatelőkészítés:
A nem megfelelően tapadó, laza részeket, régi bevonatokat mechanikai eljárással pl. acélgolyós szemcseszórással, marással vagy csiszolással el kell távolítani, majd a felületet ipari porszívóval portalanítani kell.

Alkalmazási feltételek
A relatív páratartalom a bevonatkészítés során nem haladhatja meg a 75%-ot.

Kivitelezési hőmérséklet
Kivitelezési hőmérséklet alsó határa: +10°C
Kivitelezési hőmérséklet felső határa: +30°C

Felhasználhatósági idő
+10 °C-on: kb. 70 perc
+20 °C-on: kb. 40 perc
+30 °C-on: kb. 25 perc
Várakozási idő átvonás előtt:
+10 °C-on: kb. 24 óra
+20 °C-on: kb. 16 óra
+30 °C-on: kb. 12 óra

Keverési arány
StoPur IB 500 A komponens: B komponens = 100,0: 23,0 tömegrész

Keverés
Az A és B komponenseket az előírt keverési arányoknak megfelelően szállítjuk és azokat a következők szerint kell összekeverni. Az A komponenst fel kell keverni, majd maradéktalanul hozzá kell adni a B komponenst. Lassú fordulatú keverővel (max. 300 ford/perc) a két komponenst alaposan össze kell keverni, míg homogén, csomómentes massza keletkezik. A keverést az edény oldalfalai mentén és alján is alaposan kell elvégezni, hogy a térhálósító egyenletesen szétoszoljon. A keverési idő legalább 3 perc legyen. Nem szabad a szállító edényből dolgozni! Keverés után a StoPur IB 500 anyagot egy tiszta edénybe át kell tölteni és újból át kell keverni. Az egyes komponensek hőmérséklete keveréskor legalább 15 ºC legyen. Anyagszükséglet Alkalmazás módja Anyagszükséglet kb. 1 mm rétegvastagsághoz (töltetlen) 1,4 kg/m2 Az anyagszükséglet függ többek között a felhordás módjától, az aljzat állapotától és a konzisztenciától. A megadott értékek csak tájékoztató jellegűek! Az anyagszükséglet pontos értékét építményenként egyedileg kell, illetve lehet meghatározni.

További tudnivalók:
A feldolgozás során kerülni kell a közvetlen napsugárzást, a magas hőmérsékleteket és a huzatot. A StoDivers P 120- al ill. StoDivers P 105- el történő kezelés növeli a selyemmatt bevonatok, pl. a StoPur WV 150, StoPur WV 200 fényességi fokát. Színeltérések az alapanyagoktól függő okok miatt elkerülhetetlenek. Ezek különösen a StoPur IB 500 anyag különböző hosszúságú keverési és várakozási időtartamai miatt láthatóak. Kvarchomok hozzáadásakor. főként a világos színárnyalatoknál számolhatunk színárnyalati eltérésekkel. A tárolási idő előre haladtával a világosabb színek sötétedése várható, így a világos színek esetén ugyanazon színszám esetén is színkülönbség léphet fel. A StoPur IB 500 UV sugárzás hatására erősen sárgul. Ez különösen a világos színekre vonatkozik. A meglévő felületek javítási helyei és új felületek csatlakozásai láthatóak lesznek. Megfelelő fedőbevonattal az UV-állóság javítható. A poliuretán gyantákkal történő munkavégzés során ügyelni kell arra, hogy az anyag kötés (térhálósodás) közben ne kerüljön érintkezésbe vízzel, mert ez a bevonat habosodásához, hólyagosodásához vezet.

Webshop:

Ha tetszett, ossza meg másokkal is: