StoPox WL 110

StoPox WL 110 – EP vezetőréteg, vizes

Tulajdonságokstopox wl 110
Nagyon jó tapadás az aljzatra
Nagyon jó kötés az utána következő közbenső és fedőbevonatokhoz
Páraáteresztő
Nagyon jó vezetőképesség

Felhordás
Gumilehúzóval és/vagy festőhengerrel
Gyors térhálósodás

Alkalmazási terület
Beltéri és időjárásnak kitett padlófelületekre
Cementkötésű aljzatok, mint beton vagy esztrich felületekre
Magnézium- és kalciumszulfát esztrichekre.
Vezetőképes közbenső réteg vezetőképes fedőbevonatok alatt

Alkalmazástechnika
A betonaljzattal szemben támasztott követelmények:
Az alap felülete száraz és teherbíró legyen, valamint mentes minden elválasztó jellegű szennyezéstől. A nem megfelelő szilárdságú, laza, málló részeket el kell távolítani. Száraz a DafStb (Helyreállítási irányelvek) definíciója szerint, de a betonminőségtől függően. A maradék nedvességtartalom C30/37 (B 35) betonminőségig max. 4 súly%, C35/45 (B 45) beton esetén max. 3 súly%, CM készülékkel mérve. Aljzathőmérséklet 8 °C-nál magasabb és 3 C°-al a harmatpont felett legyen.
Átlagos tapadó-húzószilárdság 1,5 N/mm2
Legkisebb egyedi tapadó-húzószilárdsági érték 1,0 N/mm2

Az aljzat előkészítése:
Az aljzat előkészítése rendszerint mechanikus eljárással, pl. acélgolyó- vagy homok szemcseszórással, marással történik, majd a felületet ipari porszívóval portalanítani kell. Magnézium- és kalciumszulfát esztrichek esetén egyeztetni kell a Sto Kft-vel.

Kivitelezési hőmérséklet
Kivitelezési hőmérséklet alsó határa: + 10 °C
Kivitelezési hőmérséklet felső határa: + 30 °C

Keverési arány
A komponens: B komponens = 100: 20 tömegrész
Keverési eljárás
Az A és B komponenst az előírt keverési arányoknak megfelelően szállítjuk, és azokat a következők szerint kell összekeverni: az A  komponenst fel kell keverni, majd maradéktalanul hozzá kell adni a B komponenst. Lassú fordulatú keverővel (max. 300 ford/perc) alaposan össze kell keverni, míg homogén, csomómentes massza keletkezik. A keverést az edény oldalfalai mentén és alján is alaposan kell elvégezni, hogy a térhálósító egyenletesen szétoszoljon. A keverési idő legalább 3 perc. Nem szabad a szállító edényből dolgozni! Keverés után az anyagot egy tiszta edénybe át kell tölteni, és újból át kell keverni. Az egyes komponensek hőmérséklete keveréskor legalább 15 ºC legyen.

Feldolgozhatósági idő
12 °C-on kb. 120 perc
20 °C-on kb. 60 perc
30 °C-on kb. 45 perc
Várakozási idő a következő réteg felhordása előtt
12 °C-on kb. 24 óra
20 °C-on kb. 18 óra
30 °C-on kb. 14 óra
Anyagszükséglet
Bekevert anyag közbenső rétegként (vezetőréteg) 0,2 kg/ m2

Kivitelezés

Vezetőképes közbenső réteg, elektrosztatikusan vezetőképes, vizes StoCretec bevonatok alatt, páraáteresztő
1. Az aljzat előkészítése

2. Alapozás
A StoPox WG 100-at 10% vízzel hígítva, gumilehúzóval kell felhordani és hengereléssel egyenletesen el kell oszlatni.
Anyagszükséglet: kb. 0,3-0,5 kg/m2, az aljzat érdességétől függően.

3. Szükség esetén kiegyenlítő glettelés (érdesség > 0,5 mm)
A StoPox WG 100-at hígítatlanul, kb. 1:0,5 – 1:0,8 arányban 0,1-0,5 mm-es StoQuarzal töltve, 5 mm fogazatú gumi lehúzópengével (Sto Inotec szerszámkatalógus) kell felhordani és acél simítóval erősen le kell húzni. A bekevert anyag anyagszükséglete: kb. 1,5 kg/m2 1 mm rétegvastagsághoz StoPox WG 100 anyagszükséglet: kb. 0,8-1,0 kg/m2 1 mm rétegvastagsághoz

4. Vezetőréteg készítése
A StoPox WL 110-et 10% vízzel hígítva, gumilehúzóval / hengerrel kell felhordani.
Anyagszükséglet: kb. 0,15-0,2 kg/m²
A felhordott vezetőréteg működőképességét a következő fedőbevonat felhordása előtt a levezetési ellenállás mérésével meg kell vizsgálni. Ez nem lehet 50KΩ fölött.

5. Vezetőszalag elhelyezése
Az öntapadó Sto Divers LB 100 vezetőszalagot fel kell ragasztani az előkészített aljzatra és 100 – 500 m2-ként a földelési hálózathoz kell csatlakoztatni. Az öntapadó rézszalag találkozásoknál 5 cm-es átfedés szükséges. A StoDivers LB 100 szabad végeit függőlegesen fel kell húzni a falfelületekre és csatlakoztatni kell a földelési vezetékhez vagy közvetlenül egy földelési csatlakozóhelyhez kell bekötni. A csatlakoztatás történhet a Sto Divers LS vezetőkészlettel kialakított körvezetékre is. A földelési pontok csatlakoztatását és helyét villanyszerelő határozza meg. A vezetőszalagok / vezetőkészlet csatlakoztatását csak villanyszerelő végezheti el.

6. Fedőbevonat készítése
Végül fel lehet hordani az elektrosztatikusan vezetőképes, vizes StoPox WL 113 és StoPox WB 110 bevonatokat, a mindenkori műszaki adatlap előírásainak megfelelően.

Vezetőképes közbenső réteg, elektrosztatikusan vezetőképes és levezetőképes StoCretec bevonatok alá
1. Az aljzat előkészítése

2. Alapozás
A StoPox 205-öt gumi lehúzóval, árasztva kell felhordani teljes pórustömítettségig és hengerléssel egyenletesen el kell oszlatni. El kell kerülni a tócsaképződést.
Anyagszükséglet: kb. 0,3-0,5 kg/m2, az aljzat érdességétől függően.

3. Kiegyenlítő glettelés (érdesség > 0,5 mm)
StoPox GH 205, 1:1 – 1:3 tömegrész arányban Zuschlag KS-el, ill. 1:1 tömegrész arányban 0,1-0,5 mm / 0,01 mm szemnagyságú StoQuarz-al töltve.
Anyagszükséglet: StoPox GH 205: kb. 0,4-0,5 kg/m² 1 mm rétegvastagsághoz
Anyagszükséglet: Sto KS adalék (StoQuarz) kb. kb. 0,4-1,5 kg/m² 1 mm rétegvastagsághoz
Anyagszükséglet töltve: kb. 1,8 kg/m² 1 mm rétegvastagsághoz

4. Vezetőréteg készítése
A StoPox WL 110-et 10% vízzel hígítva, gumilehúzóval / hengerrel kell felhordani.
Anyagszükséglet: kb. 0,15-0,2 kg/m²
A felhordott vezetőréteg működőképességét a következő fedőbevonat felhordása előtt a levezetési ellenállás mérésével meg kell vizsgálni. Ez nem lehet 50 KΩ fölött.

5. Vezetőszalag elhelyezése
Az öntapadós StoDivers LB 100 vezetőszalagot fel kell ragasztani az előkészített aljzatra és 100 – 500 m2-ként földelési vezetékhez kell csatlakoztatni. Az öntapadó rézszalag találkozásoknál 5 cm-es átfedés szükséges. A StoDivers LB 100 vezetőszalag szabad végeit függőlegesen fel kell húzni a falfelületekre és csatlakoztatni kell a földelési vezetékhez vagy közvetlenül egy földelési csatlakozóhelyhez kell bekötni. A csatlakoztatás történhet a StoDivers LS vezetőkészlettel kialakított körvezetékre is. A földelési pontok csatlakoztatását és helyét villanyszerelő határozza meg. A vezetőszalagok / vezetőkészlet csatlakoztatását csak villanyszerelő végezheti el.

6. Fedőbevonat készítése
Végül fel lehet hordani az elektrosztatikusan vezetőképes vagy disszipatív StoPox és StoPur bevonatokat, a mindenkori műszaki adatlap előírásainak megfelelően.

Figyelem!
A vezetőréteg a következő réteg felhordása előtt nem szennyeződhet. Vizes higítású bevonat rendszerek feldolgozásánál megfelelő szellőzésről kell gondoskodni, a huzatot azonban kerülni kell. A különböző anyagfelhordás, a túl nagy légnedvesség és az alacsony hőmérsékletek hátrányosan befolyásolhatják a bevonat megjelenését.

Ha tetszett, ossza meg másokkal is: